26 Eylül 2010 Pazar

Müzik ve Dansın Yeni Adı
“CAMP ROCK 2: Büyük Final”
İlk gösterimi 18 Eylül 2010’da Disney Channel’da yapılan, müzik ve dansın coskusunu birarada sunan
”CAMP ROCK 2: Büyük Final”in
orjinal gösteriminin ikincisi
23 Ekim 2010’da Disney Channel’da yayımlanıyor...

 

Yaz özgürlük demektir! Bir de buna müzik ve dansın coşkusu, yaz aşklarının unutulmaz tadı eklendiğinde harika bir “rock’n roll” şöleni ortaya çıkıyor. Bu şölenin adı, daima genç kalanların filmi “CAMP ROCK 2: Büyük Final”. Jonas Kardeşler ve Demi Lovato’nun baş rol oynadığı film, gerek koreografisi gerek dinamizmiyle üstün bir performans elde etti. İlk gösterime girdiği günden beri 137 milyonu aşkın seyirciye ulaşan filmin müziklerinden oluşan soundtrack’in satışı 6 Eylül’den itibaren 2,5 milyona ulaştı.

İki yaz kampı düşünün: birinin adı “Camp Rock” olsun diğeri de “Camp Star”. Biri eski biri yeni bir kamp. Müzik dolu, heyecanlı, tadı hiçbir zaman unutulmayan yaz aşkı yaşamak isteyen tüm gençler bu kamplara doluşsun.


Ama bir sorun var! O da iki kamp arasındaki rekabet... Üstelik “Camp Star” ileri teknoloji ile kurulmuş bir yaz kampı iken bu rekabet daha da artıyor!... Benden bu kadar ipucu :) Devamını izleyin derim.

Kampın genç yıldızı Demi Lovato (Mitchie Torres) ile yapılmış bir röportajı yayımlayacağım. Eski "Blue Jean” dergisi röportajları tadında bir röportaj :)
İzleyiciler Camp Rock 2’den ne bekleyebilirler?
DEMI LOVATO: İzleyiciler ilk Camp Rock’tan daha fazla dram, çok daha fazla aşk hikâyesi ve çok daha fazla müzik bekleyebilirler. Bu film, orijinal filmden çok daha büyük ve daha iyi – ve çok fazla çılgın dans rutinleri var. Devam filmindeki film müziği de muhteşem.
Filmin film müziğini kaydetmekten zevk aldın mı?
DL: Kayıt süreci gerçekten çok eğlenceli, çünkü kayıt stüdyosuna girip bir sürü harika şarkı söylüyorsunuz. Kayıt stüdyosunda gerçekten çok heyecanlandım – özellikle de büyük grup şarkılarını kaydetmeye sıra geldiğinde. Diğer seslerin hepsi de eklendiğinde şarkının kulağa nasıl geleceğini düşünmeye başladım, bu da her seferinde yüzüme bir gülümseme getirdi.


Camp Rock 2’deki karakterin ile sen birbirinize ne kadar benziyorsunuz?
DL: Camp Rock 2’deki karakterimin adı Mitchie ve birbirimize çok benziyoruz. İlk Camp Rock için çalışmaya başladığımda, hiç izleyicilerin önünde oynamadım. Utangaç ve kendime güvensizdim, ilk filmdeki Mitchie de aynı böyle. Ancak şu anda kendime çok daha fazla güveniyorum, aynı Camp Rock 2’deki Mitchie’nin olduğu gibi. Aynı zamanda zorluklara da hazırım ve ikinci filmdeki Mitchie’de aynı böyle. Onu oynamak çok eğlenceli ve onunla kendimi çok rahat hissediyorum.


İkinci filmde çekim süreci ne kadar farklıydı?
DL: Şu anda yaşım biraz daha büyüdü ve ilk filmden beri oyunculuk hakkında çok daha fazla şey öğrendim. Kendime daha fazla güveniyorum, bu yüzden sette doğaçlama yapabiliyorum ve yeni şeyler denemek konusunda daha da rahatım. Benim için hala her gün yeni bir öğrenme deneyimi, bu ister kamera açılarını ister farklı çekimleri öğrenmek olsun – ama hala her zamanki kadar çok eğlenebiliyorum. Çok fazla eğleniyorum.


Camp Rock 2’deki karakterin yaz kampında bir lider oluyor… Kendini bir lider olarak görüyor musun?
DL: Arkadaşlarım ve küçük kız kardeşim ve hayranlarım için iyi bir örnek olmaya gelince her zaman bir lider olmaya çalıştığımı hissediyorum. Aynı zamanda ön planda olduğunuz zaman bir çeşit güç sahibi olmanın doğal olduğuna inanıyorum – özellikle de bir rol model ya da benim bulunduğum konumda olduğunuzda. Lider olmak istiyorsunuz ve göze çarpmak istiyorsunuz – ve yapabildiğiniz bir şekilde değişim yaratmak istiyorsunuz.


Baskı ve şöhret konusunda endişeleniyor musun?
DL: Ne yaparsam yapayım üzerimde bir baskı olacak çünkü şu anda ön plandayım. Tabi ki baskı var ama buna alışmayı öğreniyorsunuz. Bu mesleğimizin ve yapmakta olduğum işin bir parçası. Bence bu tip şeylerle başa çıkmayı şimdi öğrenmek daha sonra öğrenmekten çok daha iyi. Gencim ve iyi vakit geçiriyorum bu nedenle çok da fazla endişeli değilim.


İlk Camp Rock filminden beri hayatın nasıl değişti?
DL: Geçen bir kaç yılda kesinlikle büyüdüm. Sadece insan olarak büyümedim aynı zamanda bir aktris olarak da büyüdüm. Şu anda bu endüstride kendimi yeni hissetmiyorum ve bu harika. Eskiden seçim yapma konusunda biraz kendime güvensizdim çünkü her şey benim için yeniydi ama şu anda çok daha rahatım. Müzik ve oyunculuk ile ilgili kararları almaktan dolayı çok mutluyum çünkü eskiden bildiğimden çok daha fazla şey biliyorum.Son bir kaç yılda sana hangi kişiler ilham verdi?
DL: En önemli ilham kaynaklarımdan bir tanesi en yakın arkadaşlarımdan biri. Adı Tiffany Thornton ve benim Disney Channel şovum olan Sonny With a Chance’de yer alıyor. Benim ana ilham kaynaklarımdan biri, çünkü gerçekten çok tatlı bir kız ve kendine çok fazla güveniyor, ama gereğinden fazla değil. O gerçekten harika bir rol modeli.


Başka hangi ünlüleri örnek alıyorsun?
DL: Natalie Portman ve Matt Damon gibi oyuncuları da seviyorum çünkü onlar sansasyonel değiller. Kendilerini korumayı başarabiliyorlar ve bu kesinlikle hayranlık duyulması gereken bir şey. Ben özeline çok düşkün bir insanım bu nedenle bu kadar fazla ilgi çekiyor olmak kimi zaman çok zor olabiliyor.


Büyürken rol modelin kimdi?
DL: Lizzie Maguire gibi Disney Channel şovlarını izleyerek büyüdüm bu nedenle Hillary Duff’ı gerçekten severdim. Onun kariyerine sahip olmayı çok isterim çünkü o harika biri ve ona çok saygı duyuyorum. Şarkı söylemek, oyunculuk yapmak ve giyim markası ortaya çıkarma hayali kurardım. Şimdiye kadar, şarkı söylemek ve oyunculuk gayet iyi gidiyor. Belki de bir giyim markası da sıradadır?


Modadan konuşmuşken… Moda ikonun kim?
DL: Moda ikonum Kim Kardashian. Neden mi? Çünkü harika bir vücudu var. Onun kürdan gibi sıska bir manken olmamasını çok seviyorum. O bir kadın ve hatları var – ve medyada bunu görmek gerçekten çok ilham verici. Yok sayılabilecek kadar zayıf mankenlerdense normal birisini görmek çok ferahlatıcı. Kim, hatlarına uyan kıyafetler giyiyor ve ben de bunu yapmayı öğrendim ve bu harika.Hayattaki ilken nedir?
DL: Eskiden ilkelere göre hareket ederdim ama şimdi her günü getirdikleri ile yaşıyorum. Ancak, “Hayat, senin onu yaptığın kadar basittir” cümlesini çok seviyorum. Genellikle iş ve stres ile kuşatılıyoruz ama hayat gerçekten de sizin onu yaptığınız kadar kolay, bu nedenle iyi vakit geçirin ve zevk alın. Her şey için şükran duyun ve nereden geldiğinizi hatırlayın ama her zaman yüzünüzdeki gülümsemeyi koruyun ve kendinizden zevk alın.


Şarkı söylemeyi mi oyunculuk yapmayı mı tercih ediyorsun?
DL: İkisini de seviyorum. Bu ister şarkı söylemek ister oyunculuk olsun, yaptığım her şeyde elimden gelenin en iyisi olmak konusunda çok bilinçli olduğumu hissediyorum. Umarım hayranlarım bundan memnunlardır. Elbette ki bunu her zaman aklımda tutuyorum ve müziğimin kesinlikle onlara uygun olması için çalışıyorum. Aynı zamanda, elimden gelen en iyi rol modeli olmak için çaba gösteriyorum.


Şansını nasıl yakaladın?
DL: Bütün hayatım boyunca bu hayallerim için çalıştım ama sanırım asıl şansı Disney için bir Yetenek Arayışına katıldığımda yakaladım. Disney Channel şovu As the Bell Rings’deki rolümü burada aldım. Bundan sonra Disney diğer şeyler için de seçmelere katılmamı istemeye devam etti.


Orijinal Camp Rock’taki Mitchie rolünü nasıl kazandın?
DL: Disney için farklı projelerin seçimlerine birkaç kere katıldım bu nedenle beni Camp Rock’un seçimleri için çağırdılar ve bu rolü yakaladım. Rolü kazandığımı öğrendiğimde bulutların üstündeydim. Kelimenin tam anlamıyla bir gecede benim hayatımı değiştirdi.


Camp Rock seçmelerini hatırlıyor musun?
DL: Tabi ki hatırlıyorum. Eleme odasına girdiğimde gerçekten çok heyecanlıydım ancak o aşamada film ile ilgili çok fazla bir şey bilmiyordum. Bana rol teklif edilene kadar Jonas Kardeşlerin film için anlaşma yaptıklarını bile bilmiyordum. Bu haberleri aldığımda havaya uçtum. Camp Rock’tan önce, Jonas Kardeşlerin CD’lerini sadece evde dinlemiştim ve şimdi onlarla birlikte bir filmde oynayacaktım. Bu tam anlamıyla bir şoktu.


Peki, Jonas Kardeşlerle birlikte çalışmak gerçekten nasıl?
DL: Jonas Kardeşler gerçekten de çok, çok mükemmeller. Profesyoneller ve onlar Rock yıldızları. Onlarla birlikte çalışmak çok eğlenceli ve kelimenin tam anlamıyla birer centilmenler. Sette daha iyi arkadaşlar isteyemezsiniz. Onlar en iyileri.

Hiç yorum yok: